en pl
Zj�cie

Gry fot. Piotr Regua

zobacz ca�� galeri� ]

 

wi�cej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Polskie Parki Narodowe

Polskie Parki Narodowe

Parki narodowe, choć obejmują 1% powierzchni kraju, od ponad 80 lat stanowią najważniejszy element systemu ochrony dziedzictwa przyrodniczego w Polsce. Zostały utworzone na obszarach wyróżniających się szczególnymi wartościami przyrodniczymi i kulturowymi. Jednocześnie obszary objęte najwyższą formą ochrony są, w znacznej części, udostępnione ludziom. Na terenie parków narodowych możliwe jest zwiedzanie i uprawianie turystyki. Dbają o to pracownicy parków – specjaliści wielu dziedzin, których zadaniem jest ochrona zasobów przyrodniczych, prowadzenie badań naukowych, a także edukacja oraz udostępnianie chronionego w parkach dziedzictwa.

„Promocja Parków Narodowych jako marki” to projekt o zasięgu ogólnopolskim, który jest realizowany od 2016 przez Ministerstwo Środowiska (obecnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska), we współpracy ze wszystkimi 23 parkami narodowymi w Polsce. Działania w jego ramach finansowane są z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W ramach projektu powstała m.in. seria filmów "Przeżyj to! Polskie parki narodowe". Cykl obejmuje 23 filmy opowiadające o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych oraz dodatkowy film prezentujący dorobek polskich parków narodowych jako całości. Powstało także 6 animowanych produkcji o zasadach w nich obowiązujących oraz foldery informacyjne opisujące krótko charakterystykę każdego obszaru. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami poświęconymi polskim parkom narodowym, które znajdują się poniżej.

Polskie Parki Narodowe


1. Polskie Parki Narodowe - Po co istnieją


2. Polskie Parki Narodowe - Dobre maniery


3. Polskie Parki Narodowe - W zdrowym ciele


4. Polskie Parki Narodowe - Oko w oko z przyrodą


5. Polskie Parki Narodowe - Sąsiedztwo natury


6. Polskie Parki Narodowe - W harmonii z przyrodą 

Pliki do pobrania:

Facebook