en pl
Zj�cie

Nadobnica alpejska fot. Pawe Niemiec

zobacz ca�� galeri� ]

 

wi�cej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Warsztaty

Warsztaty

1. Warsztaty dla przedszkoli

2. Warsztaty dla klas I-III

3. Warsztaty dla klas IV-VI

4. Warsztaty dla gimnazjum

5. Warsztaty dla szkoły średniej

Image

Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

Oferta zajęć skierowana do szkół i grup zorganizowanych składa się z prelekcji i warsztatów. Podczas prelekcji przekazujemy Wam wiedzę, natomiast podczas warsztatów pozwalamy, abyście zdobywali ja sami. Chcemy, abyście nabyli nowych umiejętności i poczuli niedosyt kontaktu z dziką przyrodą.

Ważne informacje:

1. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pracowników MPN, jednak aby zajęcia spełniały swoją rolę, potrzebujemy również zaangażowania ze strony nauczycieli / opiekunów.

2. Grupę na zajęcia wybrane z dostępnej oferty należy zgłosić z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Najlepiej zrobić to telefonicznie dzwoniąc do Ośrodka Edukacyjnego. Pracownik przyjmujący zgłoszenie ustali wówczas szczegóły.

3. Zajęcia podzielone są według etapów edukacyjnych. Prosimy o wybieranie tematów według tego podziału, ponieważ tematyka i sposób realizacji są dopasowane do wieku i stopnia rozwoju dzieci.

4. Warsztaty odbywają się zarówno w OEM jak i w terenie. Część warsztatów terenowych natomiast może być realizowana w Ogrodzie Edukacyjnym wokół OEM, część na ścieżce przyrodniczej Kiczera, do której trzeba dojechać własnym transportem ok. 5 km od OEM. Informacje o miejscu odbywania warsztatów znajdują się przy opisie każdego z nich. Trasy, na których odbywają się zajęcia nie są wymagające pod względem kondycyjnym.

5. Do zajęć prowadzonych w terenie uczestnicy muszą być odpowiednio przygotowani. Konieczne jest wygodne obuwie terenowe, najlepiej powyżej kostki, ciepłe ubranie, w upalne dni czapka z daszkiem oraz kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna. Podczas warsztatów poruszamy się po terenie Parku, możliwe jest więc pobrudzenie się błotem lub innymi naturalnymi elementami środowiska. Pogoda w górach jest bardzo zmienna, więc zawsze należy mieć coś na wypadek deszczu. Jeżeli w Krempnej jest ciepło, nie oznacza to, że na ścieżce przyrodniczej będzie taka sama temperatura. Należy być na to przygotowanym. Jeżeli uczestnicy potrzebują zabrać coś ze sobą, to wyłącznie niezbędna rzeczy. Wszystko pakujemy w plecaki, niczego nie niesiemy w rękach.

6. Zajęcia realizowane w OEM nie powielają tematów, które uczniowie realizują na zajęciach szkolnych, ale je uzupełniają i rozszerzają. Ze względu na położenie MPN jest to niejednokrotnie jedyna możliwość poznania praktycznej strony pewnych zagadnień. Również forma prowadzonych przez nas warsztatów jest atrakcyjna dla uczniów. Podczas zajęć realizujemy cele z podstawy programowej dla wszystkich etapów edukacyjnych. Aby ułatwić nauczycielom wybór właściwych zajęć, przy opisie każdego z nich znajdują się poszczególne cele z podstawy programowej realizowane w danym temacie.

7. Czas trwania podany jest przy opisie poszczególnych zajęć. Cennik zajęć tutaj

strona 1 z 6 | nastpna »
Facebook