en pl
Zjęcie

Wiosna w MPN fot. Jan Szafrański

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności

Magura - kolejny numer
2022-05-31 14:43:24

Zapraszamy do lektury wiosennego wydania MAGURY, na razie w wersji online, niebawem zaczniemy dystrybuować wydanie drukowane. Maj i czerwiec to miesiące kwitnienia większości gatunków storczyków, w tym okładkowej kukułki bzowej, która ze względu na występowanie w dwóch odmianach barwnych, tworzy piękne, kolorowe skupienia (nawet kilkuset roślin w zasięgu wzroku). Ta MAGURA jest wybitnie roślinna, może dlatego, że po jesieni i zimie wszystkich ogarnęła tęsknota do koloru zielonego? Przeczytacie Państwo m.in. o roślinach wiosennych, o roli dzikich zakątków w przestrzeni zagospodarowanej przez człowieka, także o charakterystycznej dla Podkarpacia sałatnicy leśnej i o bardzo starych ewolucyjnie cisach. Nową formą dla MAGURY jest rozmowa/wywiad, w tym wydaniu będzie to rozmowa ze Stanisławem Krycińskim, krajoznawcą, pisarzem-regionalistą. Przyjemnej lektury!

więcej ]

Godziny pracy Ośrodka
2022-05-18 11:02:52

W dniu 19 maja 2022 r. Ośrodek Edukacyjno - Muzealny MPN będzie nieczynny w godz. 13:00-15:00.

więcej ]

Informacja o pogrzebie pracownika
2022-05-18 09:28:13

Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł nasz kolega Andrzej Koszler ? odszedł w piątek 13 maja po krótkiej i ciężkiej chorobie.
Andrzej był pracownikiem Magurskiego Parku Narodowego od września 1996 roku. Zajmował się ochroną magurskich łąk, prowadził stan posiadania MPN a ostatnio tworzył i nadzorował różnorodne projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych. Był duszą towarzystwa ? zawsze wesoły. W czwartki grywaliśmy wspólnie w siatkówkę.
Będziemy o Andrzeju pamiętać.

więcej ]

Nabór na stanowisko
2022-05-16 13:09:34

Wigierski Park Narodowy
Ogłasza nabór na stanowisko Kierownika Pracowni Naukowo-Edukacyjnej.

więcej ]

Zaproszenie na wernisaż
2022-05-04 09:23:27

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wernisaż "Duchy beskidzkich lasów", który odbędzie się 6 maja w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym MPN. Szczegóły na plakacie.

więcej ]

Godziny pracy OEM w weekend majowy
2022-04-19 12:53:33

Informujemy, że już od soboty 30 kwietnia otwieramy Ośrodek Edukacyjno - Muzealny MPN im. Jana Szafrańskiego w weekendy. Zapraszamy w soboty i niedziele w godzinach 9:00 - 17:00. Wejścia na główną salę ekspozycyjna odbywają się o każdej pełnej godzinie, ostatnie wejście w danym dniu o godzinie 16:00.

więcej ]

Pomoc dla Ukrainy
2022-03-07 08:55:59

Kochani! Jest nas niemal 70 tysięcy Obserwujących! Prosimy Was o wsparcie dla ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. W obliczu wojny i cierpienia narodu ukraińskiego, tragedii dziejącej się na naszych oczach, każda - nawet symboliczna wpłata - będzie na wagę złota. Bardzo Was prosimy o pomoc tym, którzy pilnie jej potrzebują!

więcej ]

Poznajemy Park zimą
2022-02-18 07:13:01

Tym razem zapraszamy na przejście ścieżka przyrodniczą Kiczera. Spotykamy się o godz. 10.00 przy cmentarzu łemkowskim w nieistniejącej wsi Żydowskie. Spacer potrwa 2 godziny, poprowadzi go pracownik Zespołu ds. Edukacji MPN.

więcej ]

Magura - kolejny numer
2022-02-15 07:21:54

Zapraszamy do lektury nowego wydania MAGURY! Na jej stronach między innymi tematy z zakresu parkowej turystyki, stałe rubryki "O lesie", "Przyroda mniej znana", "Młody Przyrodnik" a także motywy stricte zimowe w "Roślinnych truchełkach" i "Śpieszmy się kochać spokój". Dłuższej chwili spokoju będzie wymagała lektura kilkustronicowego tekstu o wiązie górskim. Wkrótce MAGURA dostępna będzie również w wersji papierowej, będzie bezpłatnie dystrybuowana na obszarze gmin "parkowych" (Krempna, Dukla, Sękowa, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Dębowiec, Lipinki) w urzędach, sklepach, agroturystykach, bibliotekach, informacjach turystycznych i in. Można będzie też tradycyjnie otrzymać ją w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej (powyżej budynku administracyjnego MPN). Przyjemnej lektury!

więcej ]

Ferie zimowe
2022-02-11 14:22:59

Zapraszamy na pierwsze spotkanie drugiej części spacerów feryjnych. Prognozy pogody, przewidujące na 14 lutego słoneczną pogodę po nocnym, lekkim co prawda, ale mrozie, podpowiedziały trochę cel wędrówki na ten dzień. W taką pogodę to gdzie, jak nie na Wysokie? Zapraszamy więc do zdobycia Wysokiego po raz kolejny (a może pierwszy raz) i uchwycenia panoramicznego spojrzenia na zimowe oblicze Magurskiego Parku Narodowego.

więcej ]

Facebook