en pl
Zjęcie

Żmija zygzakowata fot. Cezary Ćwikowski

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności

Otwarcie Muzeum
2021-02-03 07:33:48

We wtorek 09 lutego ponownie otwarty dla zwiedzających zostanie Ośrodek Edukacyjno - Muzealny in. Jana Szafrańskiego  MPN w Krempnej. Ze względu na zagrożenie epidemiczne Ośrodek będzie funkcjonował w reżimie sanitarnym.

więcej ]

Magura - kolejny numer
2021-02-01 12:01:19

SYMBIOZA, czyli, wg. biologicznej definicji, współpraca bez której żaden z współpracowników nie jest w stanie samodzielnie żyć. Najnowsza MAGURA symbiozą stoi, przyrodniczą (s.6 i 16) i międzyludzką (s.10) ale też deficytem współpracy człowieka z naturą (s.2). W pierwszym, tegorocznym wydaniu przeczytacie też między innymi o dokarmianiu ptaków i o "rybiarni" w Foluszu. Zapraszamy do czytania! Bezpłatna wersja papierowa jest kolportowana w sklepach, urzędach i innych miejscach użyteczności publicznej otuliny Magurskiego PN. Życzymy przyjemnej lektury!

więcej ]

Remont infrastruktury turystycznej
2020-12-31 11:01:26

W miesiącu grudniu został ukończony remont infrastruktury turystycznej (ogrodzenie, mostki i barierka) na ścieżce przyrodniczej Kiczera im prof. Jana Rafińskiego oraz ścieżce przyrodniczej Folusz (ogrodzenie i barierka).

więcej ]

Magura - kolejny numer
2020-12-21 07:33:36

Szanowni Czytelnicy! Kolejny numer MAGURY, ostatni w tym roku, jest już do Państwa dyspozycji. W nim między innymi o najmniej znanym z parkowych drapieżników - żbiku, o otwarciu nowej ścieżki przyrodniczej i o historii z Krempnej, z kamieniami w tle. Na ostatniej stronie tradycyjnie zabawa dla dzieci i dorosłych z nieoczywistym rozwiązaniem. Równolegle rozpoczynamy dystrybucję wydania drukowanego, jak zwykle bezpłatnego. Dystrybucja odbywa się w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego, w Krempnej oraz w wielu miejscach na terenie 7 gmin otuliny MPN.
Przyjemnej lektury życzy Redakcja

więcej ]

Strona Facebook naszego Parku
2020-12-10 10:15:04

Strona Facebook naszego ParkuZapraszamy serdecznie do zaglądania na stronę Facebook'ową naszego Parku www.facebook.com/MagurskiPN Stale publikujemy tam nie tylko bieżące, najważniejsze informacje o MPN, ale także filmy, zdjęcia, rebusy i konkursy. Ze względu na ograniczoną działalność naszego Ośrodka Edukacyjnego w Krempnej, to obecnie nasz najszybszy sposób na dotarcie do Was. Zapraszamy!

więcej ]

Wyniki konkursu plastycznego
2020-12-09 12:31:22

Wyniki konkursu plastycznego, Edycja XV "Pocztówka z Magurskiego Parku Narodowego" 2020
Na Konkurs Plastyczny MPN, Edycja XV "Pocztówka z Magurskiego Parku Narodowego" nadesłano łącznie 163 prace z 14 szkół podstawowych oraz innych placówek oświatowych.

więcej ]

Prace remontowe w infrastrukturze turystycznej
2020-12-02 08:10:44

W miesiącu listopadzie zakończyły się ostatnie prace remontowe w infrastrukturze turystycznej, które zostały sfinansowane z środków Funduszu Leśnego.

więcej ]

Prace przy obiektach sztuki kamieniarskiej
2020-12-01 12:29:28

bając o obiekty dziedzictwa kulturowego na terenie Magurskiego Parku Narodowego, co roku staramy się w miarę posiadanych środków przeprowadzić przy nich prace. W szczególności dotyczy to prac przy obiektach sztuki kamieniarskiej.

więcej ]

Nowa ścieżka przyrodnicza
2020-11-18 13:39:20

Już od miesiąca możecie wędrować nową wyznakowaną trasą. Nasza szósta ścieżka przyrodnicza nieco różni się od pozostałych. Przygotowaliśmy ją we współpracy z Gminą Sękowa oraz Nadleśnictwem Gorlice. Z wielką radością przedstawiamy Wam "Buczynową", którą powędrujecie z Wapiennego na Ferdel i wrócicie w to samo miejsce, ale inną drogą.

więcej ]

Zmiana terminu nadsyłania prac w konkursach MPN
2020-11-09 13:04:32

W związku z utrudnieniami wynikającymi z aktualnej sytuacji w szkołach, przesuwamy termin nadsyłania prac w konkursach plastycznym i graficznym: z 16 listopada na 23 listopada 2020 r. Czekamy cierpliwie! Wiadomość ta będzie potwierdzona w regulaminach. Nadmieniamy, że przy okazji podania wiadomości o rozstrzygnięciu konkursów, poinformujemy Państwa o formie rozdania nagród.

Facebook