en pl
Zjęcie

Biegacz urozmaicony fot. Paweł Niemiec

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Programy edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2017/18

Programy edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2017/18

2018-06-14 09:43:18

Programy edukacyjne realizowane w ramach projektu „Przybliżyć naturę” w roku szkolnym 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 dobiega końca, czas więc na podsumowanie programów edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Przybliżyć naturę”. Wzięli w nich udział uczniowie dziesięciu przedszkoli, dziesięciu szkół podstawowych i siedmiu szkół z klasami gimnazjalnymi położonych na terenie gmin „otulających” MPN. Gdy tylko pozwalała na to pogoda, młodsze dzieci wraz z pracownikami Parku, wychodziły w teren – czasem tuż za szkołę, czasem na okoliczne, okryte śniegiem pola lub pełne kwiatów łąki, by poznawać niezwykłą przyrodę, która jest tuż obok nas. Uczniów klas siódmych oraz klas gimnazjalnych szkół podstawowych zaprosiliśmy na szlaki i ścieżki edukacyjne na terenie MPN.

W poniedziałek 11 czerwca, w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum im. Jana Szafrańskiego w Krempnej wybrani uczniowie reprezentujący swoje szkoły podstawowe wzięli udział w konkursie „Olimpiada – Mistrz Natury”. Na uczestników konkursów czekały nagrody i dodatkowe atrakcje. Podczas warsztatów każda ze szkół podstawowych urządziła hotel dla owadów zapylających i otrzymała nasiona z łąki kwietnej, aby przy swojej szkole stworzyć własny, mały, przyjazny zwierzętom ogródek. Po rozstrzygnięciu konkursu dyplomy wręczył Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego dr inż. Marian Stój.

Dziś, tj. 13 czerwca, na ścieżce przyrodniczej „Kiczera” im. Prof. Jana Rafińskiego, trzyosobowe reprezentacje klas gimnazjalnych ze szkół w Lipinkach, Sękowej, Łężynach, Krempnej i Siarach uczestniczyły w konkursie „Przyrodnik na medal”. Rywalizacja była zacięta, a o wynikach decydowały czasem ułamki punktów. Konkurs jak zwykle zakończyliśmy ogniskiem i rozdaniem nagród. Uczestnikom konkursu dyplomy wręczył Wicedyrektor MPN mgr inż. Przemysław Machura.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych wyników! Dziękujemy również Nauczycielom za ich zaangażowanie i doskonałą współpracę.

Zajęcia i konkursy odbywają się w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0101/16 pn. "Realizacja programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego Przybliżyć Naturę" i są elementem działań "Okno do natury", „Dzieciom bliski Beskid Niski” „Obywatel z Natury”, „Olimpiada – Mistrz Natury” i „Przyrodnik na medal”.

 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dodał: Marcin Gerlach.

 

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook