en pl
Zjęcie

Las fot. Olimpiusz Wenhrynowicz

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 

Wystawa fotograficzna "Żywy album przyrody"
2018-02-16 13:13:49

Zapraszamy na wystawę przepięknych zdjęć przyrodniczych autorstwa członków Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na gości czeka ponad 100 wielkoformatowych zdjęć wraz z opisami. Jak podkreśla Artur Jurkowski, Prezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody: Użyta w tytule gra słów jest celowa i informuje o tym, że wszystkie prezentowane sceny są rejestracją naturalnych momentów życia przyrody.

więcej ]

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Akcje edukacyjne » Przybliżyć naturę » Żywe altany

Żywe altany

Cykl spotkań przy altanach "Żywe altany"

Warsztaty będą miały charakter otwarty. W każdym roku trwania projektu zrealizowane zostaną jedne warsztaty w każdej gminie. Efektem warsztatów będzie siedem żywych wierzbowych altan, po jednej w każdej z gmin. Przy altanach znajdą się tablice informacyjne i pieczątki kolekcjonerskie.

Terminarz dla każdej z gmin:
2018: warsztaty żywej architektury – nauka budowy konstrukcji z pędów wierzby, stworzenie przez uczestników żywej altany i poznanie znaczenia drzew dla zachowania lokalnej bioróżnorodności
2019: wspólne przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych przy altanie, poznanie dobrych praktyk przyrodniczych, które uczestnicy będą mogli zastosować w codziennym życiu, stworzenie ogrodu społecznego przyjaznego ptakom i owadom zapylającym, nauka rozpoznawania ptaków i poznanie znaczenia owadów dla różnorodności biologicznej, wieczór opowieści w altanie
2020: terenowe warsztaty etnobotaniczne, wspólne wykonanie „bomb nasiennych”, schronień dla jeży, budek i karmników dla ptaków i itp., wieczór opowieści w altanie, otwarcie „Szlaku Dobrych Praktyk”

W każdej z gmin nawiążemy współpracę z dwiema osobami stosującymi dobre praktyki i chętnymi do regularnego prowadzenia dalszych spotkań przy altanach. Ich zadaniem będzie animowanie wydarzeń dla mieszkańców, w tym podopiecznych lokalnych Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy, a także dla zainteresowanych turystów. Mamy nadzieję, że altany i realizowane przy nich działania staną się ciekawą atrakcją turystyczną.

W ramach projektu zapewniony zostanie catering, wynagrodzenie dla lokalnych animatorów, dojazd na zajęcia dla podopiecznych DPS i ŚDS.

Altany

Animatorzy

Kalendarz spotkań przy altanach

Dla lokalnych DPS-ów i ŚDS-ów

strona 1 z 5 | następna »
Facebook