en pl
Zjęcie

Kruki młode w gnieździe, fot. Marian Stój

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Jak rośnie las, gdy nikt o niego nie dba - webinar

Jak rośnie las, gdy nikt o niego nie dba - webinar

2021-05-13 08:43:17

Magurski Park Narodowy ma przyjemność zaprosić Państwa na cykl "U źródła" - cztery webinary o ochronie dzikiej przyrody, prowadzone przez wyjątkowych gości.

 

Trzecie spotkanie, zatytułowane "Jak rośnie las, gdy nikt o niego nie dba", poprowadzi prof. dr hab. inż. Jerzy Szwagrzyk, profesor nauk leśnych, Kierownik Katedry Bioróżnorodności Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Członek Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN i Rady Naukowej Instytutu Ochrony Przyrody PAN.

 

Wykład on-line odbędzie się w poniedziałek 17 maja 2021r. o godzinie 17:00 na Facebooku Magurskiego Parku Narodowego.

Link do wydarzenia: https://bit.ly/3xXBLYF

 

Współczesne lasy zostały w większości posadzone przez leśników. Lasy naturalne zachowały się w Europie w niewielkim stopniu, zwykle w trudno dostępnych miejscach. Człowiek wpływał na wygląd i charakter lasu od dawna, choć jego działania były odmienne od prowadzonej współcześnie gospodarki leśnej. O tym, jak funkcjonuje las bez wpływu człowieka wiele możemy się dowiedzieć z obserwacji miejsc, gdzie gospodarka została zaniechana. Przykładem tego mogą być niektóre lasy prywatne oraz „powierzchnie referencyjne” w lasach gospodarczych. Najciekawszy źródłem obserwacji są jednak lasy kształtujące się samorzutnie w procesie wtórnej sukcesji na gruntach porolnych.

 

Już wkrótce zapowiemy ostatnie, czwarte wydarzenie z cyklu.
Wszystkie webinary będą dostępne na żywo na Facebooku. Będą także nagrywane, aby umożliwić ich późniejsze odtworzenie. Biorąc w nich udział wyrażacie Państwo na to zgodę. Prosimy o zapoznanie się z naszą polityką ochrony danych osobowych:
https://bit.ly/3xAobdu

 

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0101/16 pn. "Realizacja programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego Przybliżyć Naturę".

 

Image

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook