en pl
Zjęcie

Czosnek niedźwiedzi fot. Joanna Pawelec

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Wernisaż prac i uroczystość rozdania nagród w konkursach plastycznym i fotograficznym "Ptasie historie"

Wernisaż prac i uroczystość rozdania nagród w konkursach plastycznym i fotograficznym "Ptasie historie"

2017-12-14 14:24:05

W poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 10.00 w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w zakończonych konkursach plastycznym i fotograficznym „Ptasie historie” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Wydarzenie przebiegało w niecodziennie trudnych warunkach, gdyż pogoda utrudniała przybycie zaproszonym Gościom, a brak prądu zakłócił zaplanowany wcześniej przebieg uroczystości. Przybyły jednak 123 osoby z 7 szkół.

Takie okoliczności dały okazję do nieoczekiwanych zmian, na przykład do zwiedzania muzeum z latarkami czy do barwnych opowieści z podróży. Po przywróceniu prądu, dalszą część spotkania udało się zrealizować zgodnie z zaplanowanym porządkiem. Uroczystość rozdania nagród poprowadził p.o. Kierownika Zespołu ds. Edukacji Norbert Kieć. Po powitaniu gości, swoją „ptasią historię” opowiedział też Dyrektor MPN dr Marian Stój. Pani Irena Ziemba, jedna z naszych jurorek konkursu plastycznego, powiedziała kilka słów na temat wysokiego poziomu prac, ich różnorodności oraz trudności przy wyborze zwycięzców. Nagrody dla laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyli Dyrektor MPN oraz Pani Irena. Drobne upominki otrzymali również pozostali uczniowie, którzy do nas przybyli. Kiedy rozdano wszystkie nagrody, ogłoszono otwarcie wystawy i zaproszono Gości do jej obejrzenia oraz skorzystania z poczęstunku. Nowym, dodatkowym punktem programu było przyznanie NAGRODY PUBLICZNOŚCI dla pracy plastycznej. Wyłoniono ją spośród prac z wystawy pokonkursowej, po głosowaniu wszystkich uczestników uroczystości. Najwięcej uznania wzbudziła praca „O zachodzie słońca” Izabeli Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Łężanach.

Kolejnym punktem uroczystości była prelekcja Pana Sławomira Springera, który opowiedział o podróży pracowników Magurskiego PN na Bagna Prypeckie na Białorusi. Nasi Goście zwiedzili również muzeum MPN. Jedna grupa uczestniczyła dodatkowo w zajęciach o orliku krzykliwym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości rozdania nagród
za przybycie i spotkanie w Magurskim PN.
Nieobecnym laureatom nagrody prześlemy pocztą lub podamy do szkół.

 

Szczegółowe wyniki konkursów, wraz z nagrodzonymi pracami prezentowaliśmy w Aktualnościach na stronie  22 i 24 listopada.

Urszula Olchawa, Zespół ds. Edukacji MPN

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dodał: Marcin Gerlach (2017-12-14 14:23)

 

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook