en pl
Zjęcie

Poranek nad Ciechanią fot. Robert Cieślik

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 

Wernisaż wystawy fotograficznej Karpaty Wschodnie
2017-06-22 08:16:31

Z początkiem lipca zapraszamy na wernisaż i kolejną wystawę fotograficzną do Ośrodka Edukacyjnego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Tym razem będziemy gościć pana Jacka Wnuka, podróżnika, fotografa, popularyzatora regionu Karpat Wschodnich. Autor zdjęć opowie między innymi o magicznych górach Ukrainy i Rumunii, o swoich z nimi przygodach i o wydanym nie tak dawno albumie fotograficznym Karpaty Wschodnie. Pan Jacek Wnuk wraz ze swoimi przyjaciółmi redaguje portal internetowy karpatywschodnie.pl, promujący piękny i jeszcze dziki fragment Karpat oraz turystykę górską. Zapraszamy serdecznie na wernisaż i wystawę, a do końca czerwca w Ośrodku Edukacyjnym można jeszcze oglądać wystawę zdjęć Krakowskiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody.

więcej ]

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Projekty POIiŚ

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Konferencja "Przybliżyć naturę"

Konferencja "Przybliżyć naturę"

2017-04-13 12:44:50

Konferencja

W dniu 10 kwietnia 2017r. w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej odbyła się konferencja pt. Przybliżyć naturę – dobre praktyki przyrodnicze w codziennym życiu otwierająca projekt POIS.02.04.00-00-0101/16 pn. Realizacja programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego „Przybliżyć naturę”.

Image

Po rejestracji uczestników, około godziny 11:00 nastąpiła pierwsza część konferencji. Dyrektor MPN Marian Stój powitał zebranych gości, a Magdalena Kuś kierująca Zespołem ds. Edukacji przybliżyła idee i działania planowane w ramach projektu dla poszczególnych grup odbiorców: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, mieszkańców gmin, podopiecznych domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, lokalnych grup działania, samorządowców i turystów.

Image

Image

Następnie wysłuchano referatów:
- "Leśne dzieci - jak przeciwdziałać syndromowi deficytu natury" - dr Maja Głowacka
- "Gmina Sękowa jako przykład działań samorządu na rzecz ochrony środowiska" - mgr Jacek Pięta
- "Gospodarstwo przyjazne przyrodzie w otulinie Magurskiego Parku Narodowego" - Christophe Frette – Habiera
- "Lasy dla życia - aktywizacja, integracja i edukacja osób starszych i niepełnosprawnych" - dr inż. Magdalena Frączek
- "Przyroda jako wartość" - dr inż Stanisław Kucharzyk

Image

Image

Image


Podczas przerwy obiadowej uczestnicy mogli porozmawiać z prelegentami i pracownikami MPN i dowiedzieć się szczegółów na temat planowanych w projekcie działań edukacyjnych. Na zakończenie odbyła się sesja warsztatowa trwająca do godziny 18:00. W efekcie wspólnej pracy prowadzących warsztaty pracowników „Żywej architektury”, gości konferencji i pracowników MPN powstała żywa wierzbowa altana w Ogrodzie Edukacyjnym przy Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego. W konferencji wzięły udział 84 osoby.

Image

Image

Image

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział w konferencji!

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook